Avaa valikko
S-Kiekko

Uutiset


26.09.2015
Erkki Löfhjelm - Vuoden tekijä

Seurapalkittava

S-Kiekko Edustus on halunnut palkita Erkki Löfhjelmin seuramme " työmyyränä " Vuoden tekijä merkillä !

Erkki on hyvä esimerkki aidosta pohjalaisesta miehestä, jolla on aito kökkäsydän. Merkittävällä panoksella hän on vienyt Seinäjokista edustuskiekkoilua eteenpäin. Hän aina valmis auttamaan halliin tulevien mainosten asennuksessa ja muissa toimintaan liittyvissä tehtävissä. Erkki ei ole koskaan yhteisytömme aikana kieltänyt vastaanottamasta pyydettyä tehtävää. Hänen mottonsa on ollut ”johan nyt toki”. Tällaisia ihmisiä lajimme tarvitsee.

Kun Erkin lapset aikanaan pelasivat S-Kiekko Junioreissa, oli hän samalla asenteella aina oman joukkueen mukana. Kun S-Kiekossa aikanaan käynnistettiin ympäristöohjelman käytännön toteutus, oli hän tämän homman verturina.

Haluamme sinulle Erkki osoittaa huomionosoituksen seuramme ”työmyyränä”. Sinut palkitaan Karjala-turnauksen yhteydessä Helsingissä 07.11.2015.


Takaisin uutisiin

 

Pääyhteistyökumppanit

Pirjon-pakari

atria_logo

Minimani_kotisivu

Skiekko2013_web_härmän_liikenne

Skiekko2013_web_abc

bstr

Toyota_kotisivu

MA_kt1

Seina?joen-Energia-Oy-alekkain copy

EPKK

skiekko2013_web_smedia

Rolls -logo

Lakean logo

Corredor

unnamed