Avaa valikko
S-Kiekko

Uutiset


26.09.2015
Erkki Löfhjelm - Vuoden tekijä

Seurapalkittava

S-Kiekko Edustus on halunnut palkita Erkki Löfhjelmin seuramme " työmyyränä " Vuoden tekijä merkillä !

Erkki on hyvä esimerkki aidosta pohjalaisesta miehestä, jolla on aito kökkäsydän. Merkittävällä panoksella hän on vienyt Seinäjokista edustuskiekkoilua eteenpäin. Hän aina valmis auttamaan halliin tulevien mainosten asennuksessa ja muissa toimintaan liittyvissä tehtävissä. Erkki ei ole koskaan yhteisytömme aikana kieltänyt vastaanottamasta pyydettyä tehtävää. Hänen mottonsa on ollut ”johan nyt toki”. Tällaisia ihmisiä lajimme tarvitsee.

Kun Erkin lapset aikanaan pelasivat S-Kiekko Junioreissa, oli hän samalla asenteella aina oman joukkueen mukana. Kun S-Kiekossa aikanaan käynnistettiin ympäristöohjelman käytännön toteutus, oli hän tämän homman verturina.

Haluamme sinulle Erkki osoittaa huomionosoituksen seuramme ”työmyyränä”. Sinut palkitaan Karjala-turnauksen yhteydessä Helsingissä 07.11.2015.


Takaisin uutisiin

 

Pääyhteistyökumppanit

 Pirjon-pakari
 atria_logo
 Minimani_kotisivu
 Skiekko2013_web_härmän_liikenne
 Seina?joen-Energia-Oy-alekkain copy
 Lakean logo
 Skiekko2013_web_abc
 bstr
 Cprredor
 KTK
 Rolls -logo
 
 Toyota_kotisivu
 MA_kt1
 unnamed
 Sorsanpesä
 skiekko2013_web_smedia
 EPKK