Avaa valikko
S-Kiekko

Uutiset


26.09.2015
Erkki Löfhjelm - Vuoden tekijä

Seurapalkittava

S-Kiekko Edustus on halunnut palkita Erkki Löfhjelmin seuramme " työmyyränä " Vuoden tekijä merkillä !

Erkki on hyvä esimerkki aidosta pohjalaisesta miehestä, jolla on aito kökkäsydän. Merkittävällä panoksella hän on vienyt Seinäjokista edustuskiekkoilua eteenpäin. Hän aina valmis auttamaan halliin tulevien mainosten asennuksessa ja muissa toimintaan liittyvissä tehtävissä. Erkki ei ole koskaan yhteisytömme aikana kieltänyt vastaanottamasta pyydettyä tehtävää. Hänen mottonsa on ollut ”johan nyt toki”. Tällaisia ihmisiä lajimme tarvitsee.

Kun Erkin lapset aikanaan pelasivat S-Kiekko Junioreissa, oli hän samalla asenteella aina oman joukkueen mukana. Kun S-Kiekossa aikanaan käynnistettiin ympäristöohjelman käytännön toteutus, oli hän tämän homman verturina.

Haluamme sinulle Erkki osoittaa huomionosoituksen seuramme ”työmyyränä”. Sinut palkitaan Karjala-turnauksen yhteydessä Helsingissä 07.11.2015.


Takaisin uutisiin

 

Pääyhteistyökumppanit

 

Pirjon Pakari

Atria

Minimani_kotisivu

Skiekko2013_web_härmän_liikenne

Energia_kotisivu

Lakea

Skiekko2013_web_abc
 BSTR Luova Konttori
Corredor

Paloff

 Seipark 2
 Fresh
 Sporttikorneri

Databros

 Rakennus Pihlaja

Vapo 2

 

 Ipsorum

 

Power

 Wall
 Käyttöauto 2
 Canorama
 ledimedia

 

roima 2

 

Nevera

 

 

Pohjan rakennuskone

 innolink

 

 Go on 2

 Hotel Sorsanpesä
 Seamk

 

epop

 Koneita.com