Avaa valikko
S-Kiekko

Uutiset


31.08.2014
S-Kiekolle turnausvoitto!

Lauantaina pelattiin Tampereella KOOVEE:n järjestämä 85v-juhlaturnaus. Turnauksen ottelut olivat vauhdikkaita, tasaisia ja kauden ajankohtaan nähden myös hyvätasoisia. S-Kiekolla oli mukana turnauksessa 19 kenttäpelaajaa ja 3 maalivahtia jotka kaikki saivat pelata yhden ottelun. Turnaus osoitti että maalivahtiosastomme on hyvässä iskussa. Kenttäpelaajien osalta jouduimme jo ennen turnauksen alkua muuttamaan alkuperäisiä kokoonpanoja kun vatsatauti yllätti Juuso Hakasen. Olli Aallon turnaus jäi myös lyhyeksi kun hänen hammaskalustonsa kokivat kovia jo FPS-pelin ensimmäisessä erässä. Tasaisen turnauksen voitto S-Kiekolle ratkesi viimeisessä ottelussa jossa KOOVEE päihitti  Mestisnousija KeupaHT:n 6-3. Joukkueemme valmennusjohto sai turnauksessa arvokasta tietoa joukkueen tämän hetkisestä tilanteesta. Uusia pelaajasopimuksia tulemme tekemään seuraavan kahden viikon aikana niin että joukkueemme on valmiina sarja-avaukseen 20.9 HC Satakuntaa vastaan. Ennakkotietona myös että lokakuun alkupuolella joukkueemme tulee mahdollisesti vahvistumaan muutamalla pelaajalla.


Turnauksen kaikki ottelut, kokoonpanot sekä tilastot löytyvät tästä linkistä>>>

Perjantaina 5.9 S-Kiekko jatkaa harjoitusotteluitaan ja kohtaa JHT:n Kalajoella. Lauantaina 6.9 klo 13.30 pelataan S-Kiekko - JHT Seinäjoella, tervetuloa silloin katsomoon!!


Takaisin uutisiin

 

Pääyhteistyökumppanit

 

Pirjon Pakari

Atria

Minimani_kotisivu

Skiekko2013_web_härmän_liikenne

Energia_kotisivu

Lakea

Skiekko2013_web_abc
 BSTR Luova Konttori
Corredor
Seinäjoen KTK Oy
Rolls
Team Sportia Seinäjoki
Toyota_kotisivu
MA_kt1
Kuortane

 Hotel Sorsanpesä

I-print

Staffpoint