Avaa valikko
S-Kiekko

Uutiset


18.09.2014
Keupasta lisää hyökkäysvoimaa!

Hyökkääjät Svante Myllylahti, Jussi Viitanen sekä Joni Mäkelä siirtyvät Keupa HT:sta S-Kiekkoon 15.2.2015 asti kestävällä lainasopimuksella. Heidän on tarkoitus olla joukkueemme kokoonpanossa jo lauantaina ottelussa HC Satakuntaa vastaan. Keupalla on kuitenkin mahdollisuus kutsua pelaajiansa takaisin tarvittaessa kauden aikana. Syyskuussa pelattavista otteluista kokoonpanostamme ovat varmuudella pois hyökkääjät Jaakko Hautakangas sekä Mikael Potila jotka tämän hetkisen suunnitelman mukaan ovat mukana lokakuun alussa. Puolustajista Antti Hirsimäen sairasloma kestää polvivamman vuoksi n. 6 kuukautta. Olkapääleikkauksesta toipuva Jere Järvinen on harjoitellut jo joukkueen mukana mutta pääsee tositoimiin marraskuun aikana.

Tässä päivitetty joukkueemme pelaajalista>>


Takaisin uutisiin

 

Pääyhteistyökumppanit

 Pirjon-pakari
 atria_logo
 Minimani_kotisivu
 Skiekko2013_web_härmän_liikenne
 Seina?joen-Energia-Oy-alekkain copy
 Lakean logo
 Skiekko2013_web_abc
 bstr
 Cprredor
 KTK
 Rolls -logo
 
 Toyota_kotisivu
 MA_kt1
 unnamed
 Sorsanpesä
 skiekko2013_web_smedia
 EPKK