Avaa valikko
S-Kiekko

Uutiset


18.09.2014
Keupasta lisää hyökkäysvoimaa!

Hyökkääjät Svante Myllylahti, Jussi Viitanen sekä Joni Mäkelä siirtyvät Keupa HT:sta S-Kiekkoon 15.2.2015 asti kestävällä lainasopimuksella. Heidän on tarkoitus olla joukkueemme kokoonpanossa jo lauantaina ottelussa HC Satakuntaa vastaan. Keupalla on kuitenkin mahdollisuus kutsua pelaajiansa takaisin tarvittaessa kauden aikana. Syyskuussa pelattavista otteluista kokoonpanostamme ovat varmuudella pois hyökkääjät Jaakko Hautakangas sekä Mikael Potila jotka tämän hetkisen suunnitelman mukaan ovat mukana lokakuun alussa. Puolustajista Antti Hirsimäen sairasloma kestää polvivamman vuoksi n. 6 kuukautta. Olkapääleikkauksesta toipuva Jere Järvinen on harjoitellut jo joukkueen mukana mutta pääsee tositoimiin marraskuun aikana.

Tässä päivitetty joukkueemme pelaajalista>>


Takaisin uutisiin

 

Pääyhteistyökumppanit

Pirjon-pakari

atria_logo

Minimani_kotisivu

Skiekko2013_web_härmän_liikenne

Skiekko2013_web_abc

bstr

Toyota_kotisivu

MA_kt1

Seina?joen-Energia-Oy-alekkain copy

EPKK

skiekko2013_web_smedia

Rolls -logo

Lakean logo

Corredor

unnamed